MEĐUNARODNA EKO ŠKOLA

MRVICE IZ DNEVNOG BORAVKA
Jučer (15.10.2013) je bio poseban školski dan. Mi, učenici 5. i 6. razreda bili smo u kazalištu Žar ptica i gledali predstavu „Mrvice iz dnevnog boravka“. Na predstavu nas je vodila naša prof. iz hrvatskog. Predstava nam je približila način života višečlane otkačene obitelji čiji se članovi nose s nestašicom novca i tipičnim pubertetskim problemima. Svatko ima drugačije želje i snove, ali svi međusobno dijele muške i ženske poslove te se svi bave nekim svojim zanimanjima, koja ih vesele.Glumci su fantastično odglumili svoje uloge na šaljiv i zanimljiv način.
Učenicima su se najviše svidjeli Robotka jer je, unatoč tome što je robot, puna mudrih savjeta i Bumbar jer je šaljiv, nespretan, djetinjast i opsjednut hranom. Mnogi od nas su se prepoznali u nekim od situacija iz predstave. Likovi iz predstave se neprestano zadirkuju, ismijavaju i omalovažavaju ali se unatoč tome u ključnim situacijama podržavaju i čine jednu sasvim normalnu i veselu obitelj! Mislim da su učenici dobro shvatili poruku predstave, a ona je: „Koliko god pametni bili, svi imamo svoje strahove koje možemo uz pomoć prijatelja i snage volje svladati!“
Lucija Majić 5.c

[na vrh stranice]