MEĐUNARODNA EKO ŠKOLA

VEČER MATEMATIKE
Učenici i učitelji naše škole još su jednom dokazali kako su kreativni i domišljati. U suradnji učitelja razredne i predmetne nastave nastave, rodila se ideja o večeri matematike. Evo ukratko kako je to bilo osmišljeno.
Učenici predmetne nastave pripremili su 4 radionice u kojima možete sudjelovati aktivno (natjecati se s učenicima ili samostalno rješavati matematičke zadatke) ili pasivno (učenici će Vam pokazati rješenja). U knjižnici su 5. razredi organizirali društvenu igru za koju je potrebno predznanje o znamenkama šesteroznamenkastog broja. Učenici 6. razreda prezentirat će tangram (igra koja je stara oko 3 tisućljeća, a u Europu je stigla iz Kine u 19.st.) o kojem više možete pročitati i na panou kod ulaza u školu. Osim slaganja tangrama možete se okušati i u raznim slagalicama (rubikova kocka, vesele kornjače, brojčani slijed…).
(klikni na fotografiju za fotogaleriju)

U predvorju škole (ispod stepenica) sedmaši su pripremili materijale vezane uz Kartezijev sustav u ravnini. Kod njih možete okušati sreću u bingu, odrediti težinu životinje pomoću danih podataka ili pokušati riješiti nekoliko zadataka za testiranje matematičke inteligencije. U informatičkoj Vas učionici čekaju osmaši i logičke pitalice (ovca, vuk, kupus,…, pomicanje šibica…). Ukoliko ste zaljubljenik u matematičku teoriju možete pogledati dokaz Talesovog poučka o obodnom kutu napravljenog u programu GEOGEBRA.
Osim svega navedenog moglo se iskoristiti prigodu i fotografirati s našim učenicima su mjerili neizravno visinu, a u pauzi se moglo okrijepiti kolačima, keksima i čajem.
Naši najmlađi matematičari su također pokazali kako matematika nije bauk te kako i ona može biti jako zanimljiva. Igrali su u parovima s roditeljima različite logičke igre, igre s kockom, matematiču varijantu Crnog Petra i sl. Uglavnom, oduševljenje je bilo obostrano. I djeca i roditelji su se zabavili, odaziv je bio velik (preko 250 uzvanika) i htjeli bi ponoviti druženje. Veliko hvala organizatorima, učiteljima razredne nastave i profesoricama matematike predmetne nastave!

Novinarska skupina

vecer_mat