Header image
međunarodna eko-škola

Prva večer scenskih prikaza u OŠ Voltino, 27.03.2014.
(klikni na fotografiju za web album)

Na Svjetski dan kazališta, odlučili smo vratiti zaboravu lutku i lutkarsko kazalište te podsjetiti na važnost ekološkog i zdravog načina života, na čari vrtlarenja, na korisno provođenje slobodnog vremena, na druženje i međugeneracijsku solidarnost.

„Svijet je pozornica,
a život, vidiš i poželiš ostati.“

Tijekom večeri na našoj pozornici održana su četiri čarobna prikaza.
Dragi gosti Lutkarsko-dramska skupina, voditeljice Anite Malek, iz OŠ Nova Rača, Bjelovar izveli su scenski prikaz „Kolinje“ autorice Davorke Bačeković-Mitrović, profesorice hrvatskog jezika.

Kazalište sjena OŠ Voltino, voditeljice Nevenke Dimač, dočaralo nam je „Proljeće“.
Lutkarsko – plesna družina OŠ Voltino, voditeljica Romane Kutlača i Anamarije Čorko izvela je scenske prikaze „O šahu“ i „Snjeguljicu i sedam patuljaka u vrtu čarobne salate“.

Inspiracija ove večeri su nam bili naši dragi suradnici: predstavnici Školske knjige, vrtlarica Kornelija i mala vrtlarica Barbara, Knjižnica Voltino i predavači iz Zavoda za javno zdravstvo, Centar za mlade „Ribnjak“ i voditeljica lutkarske edukacije Kruna Tarle, roditelji, bake i djedovi naših učenika.

„Svaka priča ima kraj
Jer vrijeme je kao rijeka:
Teče i ne vraća se.
No naša rijeka teče dalje
I vratit će se
već iduće godine, znajte!“
Do ponovnog susreta,
do ponovnog druženja,