PREDAVANJE O KUKCIMA

U petak 24.04.2015., god. prof. dr. sc. Mladen Kučinić održao je predavanje u našoj školi za šeste i sedme razrede. Profesor se dotakao mnogih zanimljivih tema, krenuvši u svom predavanju od početka stvaranja svemira, početka života, bakterija, fotosinteze, ponašanja životinja, staništa, sistematike životinja pa sve do najbrojnijih životinja kukaca, i tek se dotakao teme leptira i leta, a već je prošao i drugi školski sat.
Učenici su slušali pozorno i zainteresirano. Dogovorena je i daljna suradnja na temu leptira te zajednički praktični rad profesora Mladena Kučinića, učiteljice prirode i biologije Ive Juršić Uravićte zainteresiranih učenika šestih razreda. Ravnateljica Jasna Horvat podržala je ovu suradnju, zahvalila se i srdačno primila profesora.
Prof. dr. sc. Mladen Kučinič je profesor na Prirodoslovno matematićkom fakultetu u Zagrebu, Biološki odsjek. Na PMF-u u Zagrebu predaje Sistematsku zoologiju i entomologiju. Formirao je četiri entomološke zbirke (leptir, tulari) koje su dio fundusa Hrvatskog prirodoslovnog muzeja u Zagrebu. Član je Uredništva znanstvenih časopisa Natura Croatica i Acta Entomologica Slovenica, te stručno popularnih časopisa Geo i Priroda.