DAN ALESSANDRA VOLTE

Naša škola ove godine sudjeluje u e-twinning projektu u kojem škole promoviraju one poznate znanstvenike, pisce i znamenite ličnosti po kojima su dobile ime. Tako smo u utorak 3.5.2016. održali dan posvećen znanstveniku Alessandru Volti.

Ideja je bila da svaki učenik ispuni anketu s nekoliko pitanja vezanih uz Voltu, a putem oglasne knjige svima je taj dan bila pročitana njegova biografija s naglaskom na njegove zasluge u znanosti, a svaki je razred pogledao demonstraciju zanimljivog Voltinog pokusa u učionici fizike.

Od ostalih aktivnosti tu je još bilo icrtanje portreta A.Volte, pisanje eseja o njegovu životu i radu, istraživanje o njegovim izumima i doprinosima znanosti, izrada spremnika za istrošene baterije za učionicu i još mnogo toga.