DAN KRUHA
dankruha

Učenici i djelatnici naše škole su 22.10.2015. u blagovaoni prigodnom svečanošću obilježili Dan kruha.
Svečanost je započela pjesmom Darovi kruha i vina u izvedbi školskog zbora.
Nakon pozdravnog govora svečanost je nastavljena izvodjenjem recitala "Sveti kruh na stolu" koji su uvježbali učenici 2.,3. i 4. razreda.
Učenici 1.a zatim su plesali uz taktove "Pjesme starog mlina", a 6.c izveo je lutkarsku predstavu "Djedova pogača". Recital "Razgovor peciva" izveli su učenici 1. b razreda.
Završnu točku svečanosti, pjesmu "Primi ove darove naš Oče" izveo je školski zbor, nakon čega je župnik Željko Lovrić blagoslovio sve pekarske proizvode koje su kao i svake godine priredile vrijedne ruke učenika i roditelja.
Učenici su tijekom listopada marljivo sakupljali namirnice koje će se raspodijeliti pučkoj kuhinji pri Župi Sv. Josipa na Trešnjevci i obiteljima potrebitih učenika naše škole.

Alen Kurtagić i Borna Rački, učenici 8.c razreda