Header image

događanja

U posjetu HRT-u

12. prosinca 2017. učenici 3. a i 3. b posjetili su Hrvatsku radioteleviziju. Učenici su uživali u obilasku zgrade na Prisavlju. Kroz prostorije Hrvatske radiotelevizije nas je provela gospođa Nada. Ona nam je ispričala sve o postanku televizije i radija na našim prostorima. Upoznala nas je sa zanimanjima ljudi koji rade na HRT. To su snimatelji, režiseri, voditelji, majstori - krojači, scenografi, kostimografi. Razgledali smo prostorije i studije u kojima se snima i stvara radio i tv program. Bilo je posebno zanimljivo vidjeti studio gdje se snimaju emisije Radio Sljemena i " gluhu sobu". To je soba u koja je obložena spužvom i u kojoj se ne čuju nikakvi zvukovi. Vidjeli smo i sobu obojanu u zeleno koja se koristi za snimanje emisija, a u kojoj kamera ne prepoznaje tu boju što omogućuje stvaranje posebnih efekata.

Učenici su vidjeli i studio gdje se snima TV – dnevnik. Vozili su se u ogromnom dizalu u kojem se može voziti i auto. Vidjeli smo kulise za mnoge emisije koje se snimaju na HRT-i. A na kraj su sudjelovali na tonskoj probi za snimanje emisije A strana. Druženje smo završili u veselom i vedrom raspoloženju. A da nam je ovo bio jedan od najboljih posjeta govore i riječi jednog učenika." Ovo mi je bio najljepši izlet u sve tri godine."

Učiteljice i učenici 3.a i 3. b razreda