Uspjeh i slava učenikova

je ponos učiteljeva.

12. lipnja 2019...

malom svečanošću naša škola zahvalila se učenicima i njihovim mentorima za sudjelovanje u šk. godini 2018./19. na natjecanjima u znanju i sportu, na predstavljanju sebe i svoje škole.
Osim zahvale škole, Gradski ured za obrazovanje također je učenicima i mentorima za odličan uspjeh na županijskim natjecanjima poklonio predivne knjige sa zahvalnicama (isti učenici i mentori krenuli su dalje i na državna natjecanja).

Učenici OŠ Voltino sudjelovali su na državnim natjecanjima i smotri te postigli sljedeće rezultate:

• Na državnom natjecanju iz matematike održanom od 28. do 30.3.2019. u Poreču učenik Renato Krpan iz 7.b razreda ovojio je 3. mjesto (mentorica Gordana Gojmerac Dekanić)
  • na državnom natjecanju iz matematike održanom od 28. do 30.3.2019. u Poreču učenik Zvonimir Stjepan Jalšovec iz 5.a razreda osvojio je 5. mjesto (mentorica Vlatka Hrkać)
  • Na državnom natjecanju iz informatike održanom u Primoštenu od 19. do 22.3.2019. godine učenik Renato Krpan iz 7.b razreda osvojio je 1. mjesto u kategoriji Algoritmi – Logo i 2. mjesto u kategoriji Primjena algoritama osnovne škole (mentor Saša Pupovac i vanjski mentor Luka Merćep)
  • Na državnoj smotri iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja održanom u Zagrebu, 20.5.2019. godine učenici 2.c razreda - Margita Bockovac, Marta Jerčinović, Petar Kosir, Lucija Paić i Sara Ribarević – osvojili su 2. mjesto (mentorice Anamarija Čorko i Antonija Marković).

Osim na natjecanjima u informatici i matematici, učenici su sudjelovali na županijskim natjecanjima iz povijesti, hrvatskog jezika i kemije te na Smotri učeničkih zadruga kao i na natjecanju Sigurno u prometu. Na sportskim natjecanjima tijekom školske godine 2018./19. naši učenici sudjelovali su u sljedećim natjecanjima:

• u atletici za učenike i učenice od 4. – 8. razreda,
  • košarci za učenike od 4. – 6. razreda i od 7. – 8. razreda,
  • krosu za učenice od 4. do 6. razreda,
  • u krosu za učenike od 4. – 6. razreda i od 7. do 8. razreda,
  • nogometu za učenike od 4. – 6. razreda,
  • plivanju za učenike i učenice od 4. – 8. razreda.