Drage učenice i učenici, poštovani roditelji,

prema naputku Ministarstva znanosti i obrazovanja, ovim putem želimo Vas obavijestiti o počecima provođenja nastave na daljinu.

Sve informacije, rasporedi, obveze te upute, škola će objavljivati na svojoj mrežnoj stranici.
Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete (od 1. do 4. razreda) pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi i s učiteljima će dogovarati sve pojedinosti.

CILJ JE DA DO SRIJEDE (18.3.2020.) USPOSTAVIMO FUNKCIONALAN SUSTAV UČENJA NA DALJINU ZA SVE UČENIKE.

Od ponedjeljka 16.3.2020. svi će učenici imati mogućnosti pratiti nastavu na televiziji prema sljedećem rasporedu:

HRT3 program

Razred Termin
1. razredi od 8 do 10 sati
2. razredi od 10 do 12,30 sati
3. razredi od 13 do 16 sati
4. razredi od 16 do 19 sati

Sportska televizija (SPTV)

Razred Termin Predmeti
5. razredi od 8 do 9,30 sati mat, hrv, pri, eng, njem
6. razredi od 9,30 do 10,45 sati pov, mat, pri, eng, njem
7. razredi od 10,45 do 11,50 sati mat, hrv, bio, geo
8. razredi od 11,50 do 12,45 sati hrv, mat, bio, eng, njem

UČENICI TREBAJU IZVRŠAVATI AKTIVNOSTI U VIRTUALNIM UČIONICAMA, tijekom dana, jer možda imaju teškoće pristupu internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama!

BILO KADA U TIJEKU DANA je prihvatljivo da učenici odrade svoje obveze.
Učitelji će pratiti AKTIVNOSTI UČENIKA, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualnim učionicama.

Tijekom svoga rada učenici će dobiti povratnu informaciju o svome radu i napretku. Tijekom nadolazeća dva tjedna NEMA OCJENJIVANJA.

UPOZORITE UČENIKE NA PRIMJERENE OBLIKE PONAŠANJA u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionicama. Što znači da učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.

Na mrežnoj stranici škole objavljivat će se sve informacije koje šalje MZO već i specifičnosti naše škole – rasporedi, poveznice (linkovi) na virtualne učionice…

Razrednici će s Vama i učenicima dogovoriti način komunikacije, slanje zadataka, materijala za rad i sve što je potrebno za normalnu nastavu na daljinu. Najvažnije je biti u tijeku, u dogovoru i polako ćemo se uhodati i raditi.

Učenici koji koriste uslugu pomoćnika u nastavi mogu je nastaviti koristi u školi ako učenik dolazi u školu ili kod kuće ako učenik ostaje kod kuće.
Međutim, u ovome drugom slučaju potrebna je suglasnost roditelja i pomoćnika. Uslugu je moguće koristiti u vremensku opsegu koji je potreban za praćenje nastave na daljinu, a najviše koliko je učenik koristio uslugu pomoćnika u nastavi u školi.

Detaljne upute za razrednu nastavu

UČENICI KOJI ĆE BITI KOD KUĆE:

Pratiti Školu na Trećem od ponedjeljka 16.3.2020.

UČENICI KOJI ĆE BITI U ŠKOLI:

U školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će pratiti u školi ako je njihov termin dok su u školi, na rasporedu, inače kod kuće.
Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi.

Pratiti upute učitelja.
Svi materijali Škole na Trećem bit će dostupni i "Na zahtjev" i na YouTubeu.

Detaljne upute za predmetnu nastavu

UČENICI:

U ponedjeljak, 16.3.2020., gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualnu učionicu s razrednikom.

U utorak, 17.3.2020., gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualnu učionicu s razrednikom i predmetnim učiteljima, idu u virtualnu učionicu i slijede upute razrednika i predmetnih učitelja.

RODITELJI:

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnoj učionici, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Završit ću s riječima naše ministrice Blaženke Divjak:

"Neće biti lako, i nikome u svijetu nije, ali uspjet ćemo ako svatko radi svoj posao odgovorno i najbolje što može, ali i ako ima jasnu viziju da nije otok i da o njemu ovise drugi ljudi."

Sretno svima!
S osobitim poštovanjem,