PROJEKTI  ::

SHEMA ŠKOLSKOG VOĆA
Naša škola je u ovom projektu od samog početka tj. od školske godine 2013./2014. Radi se o europskom projektu koji u Hrvatskoj provode Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstvo zdravlja i Ministarstvo poljoprivrede te Hrvatski zavod za javno zdravstvo. Cilj je projekta povećati potrošnju voća i povrća kod školske djece te promovirati zdrave prehrambene navike.

U prvoj godini projekta uključeni su bili samo učenici 1. do 4. razreda osnovnih škola, a u sljedeće dvije svi učenici od 1. do 8. razreda Voće ili povrće, već prema rasporedu i sezoni stiže jednom tjedno, u našu školu ponedjeljkom te se svježe servira isti dan učenicima kao dodatni obrok. Kao svog partnera u projektu škola je odabrala OPG Mlađan iz Vrbovečke Dubrave koji nas od početka projekta opskrbljuju ukusnim i zdravim voćem i povrćem.

Letak Ministarstva poljoprivrede o Shemi školskog voća možete preuzeti ovdje
Više o svemu možete pronaći na ovom linku