PROJEKTI  ::

PROJEKT VOLIM ŽIVOTINJE
Tijekom školske godine 2012./2013.učenici 2. a razreda bavili su se projektom "Volimo životinje". Sastavili smo skupine i odabrali 6 životinja koje ćemo proučavati. Životinje su: vuk, zebra, lav, crvena panda, jagura i spori loris. Kod kuće, u školskoj knjižnici, na internetu, proučavali smo životinju i njene osobine i zanimljivosti. Pripremali smo predavanje uz plakate, postere, prezentacije, pitalice, pjesmice... Životinje smo predstavljali u skupini pred razredom, u školskoj knjižnici, u knjižnici voltino i u Zoološkom vrtu. Prije odlaska u Zoo vrt uvjeljivo je vodila skupina spori loris, pa smo odlučili usvojiti baš tu životinju. 13.06.2013. posjetili smo Zoološki vrt Zagreb. Nakon radionice: "Ljuskavi, dlakavi, pernati" skupine su održale završno predavanje i prezentirale svoju životinju. Prikupnljena sredstva za posvajanje odlučili smo podijeliti na već spomenutog sporog lorisa, ali i na jaguare kojima je zbog starosti i malog prostora pomoć potrebna. Posvajanjem životinje omogućujemo joj bolju skrb, hranu i poboljšanje životnih uvjeta. Više od tome na web stranici Zoološkog vrta.
Zahvaljujemo učenicima i roditeljima 2. a razreda na prikupljenim sredstvima i pomoći u radu.
Učiteljice: Anamarija Čorko i
Sanja Žagmeštar
(klikni na sliku za povećanje iste)