MEĐUNARODNA EKO ŠKOLA

100. DAN NASTAVE U ŠKOLI
stodana
(klikni na fotografiju za web album)

12.02.2015. mnogi učenici naše škole proslavili su 100. dan od početka školske godine. Proslava je bila dio europskog projekta u kojem su partneri bili Udruga učitelja Zvono i eTwinning europska zajednica učitelja.

Organizacijski je projekt započeo 15.01. olujom ideja i uključivanjem učitelja/ica na nacionalnoj razini, a priključile su se škole iz Srbije i Makedonije. Na taj dan učenici su vođenom igrom i nastavom na drugačiji način usvajali gradivo.

Tako se na nastavi u 1. razredima s učiteljima Snježanom, Slavicom i Ivicom vježbalo, računalo, pisalo u znaku broja 100, a bilo je tu i 100 srca od kolaža, 100 licitara i zapis od 100 kajkavskih riječi; drugi su razredi s učiteljicama Dragicom, Marinom i Ivanom napisali 100 imenica u 100 srca , igrali se do broja 100 na matematici, crtali 100 dužina, rastavlali 100 riječi na slogove i pjevali himnu projekta; u 3.b učiteljice Brankice nastale su djeteline s lijepim porukama,a učiteljice Jasminka i Sanja su sa 4. razredima razveselile boravkaše sa 100 poruka ljubavi u srcima toplih boja. Bilo je tu još puno zanimljivih aktivnosti.

Posebno svečano bilo je u produženom boravku. Za taj dan naučili su pjevati himnu projekta (hvala učiteljici Maji), izradili su 100 slavljeničkih kruna (hvala učiteljici Mariji), 100 eko-cvjetova( hvala učiteljici Nevenki), održali Zimske igre bez snijega, ali sa 100 papirnatih gruda.

Na sam dan slavlja boravkaši su: pojeli ručak u 100 zalogaja, snimili milenijsku fotografiju (zahvaljujemo mami Elizabeti Bekavac na fotografijama), trčali na 100 m i proglasili KRALJA I KRALJICU prve utrke na 100 m ( čestitamo Borni 1.a i Luciji 3.a ), napisali 100 čestitki gospođi Faniki Mlakar iz Krapinskih Toplica koja je svoj 100. rođendan proslavila na Valentinovo (zahvaljujemo Hrvatskoj pošti, mami Renati Barbaroša Spleit, novinarki Aniti Marić i obitelji Mlakar na potpori i suradnji , te učiteljici Ivoni koja je dostavila sve čestitke na adresu slavljenice ), izračunali 100 zadataka za lanac od 100 m , i na kraju se počastili tortom i kolačima za 100. dan (hvala kuharici Azri i kuharu Ivanu, svima koji su ispekli tortu i kolače za taj dan). Još jednom posebno hvala članovima Školice heklanja koji su s bakama, Knjižnicom Voltino i učiteljicama Anamarijom i Romanom izradili 100 heklanih cvjetnih magneta za ukrasiti naš informativni pano projekta. Magnete ste mogli kupiti u našoj zadruzi.

O projektu ste mogli čuti na Radio Sljemenu kojem su ravnateljica Jasna Horvat i učiteljica Nevenka Dimač dale intervju. Možete pogledati staranicu projekta 100. DAN ŠKOLE i stranicu Hrvatske pošte na internetu.

Nadamo se da će ovaj projekt postati tradicija u našoj školi na veselje učenika i učitelja naše škole.

Učenici i učitelji OŠ Voltino

[na vrh stranice]