DOMAĆINSTVO U NAŠOJ ŠKOLI
dom
(klikni na fotografiju za web album)
Znate li ispeći palačinke? A sašiti dugme?

Ne brinite jer to možete lako naučiti. Naime, učenici naše škole mogli su se ove školske godine uključiti u izvannastavnu aktivnost domaćinstvo koje vodi profesorica Maja Sučević.

Zadatak je ove skupine usvojiti praktične vještine kojima se možemo služiti u svakodnevnom životu, kao npr. pečenje palačinaka, fritula i kiflica, šivanje pernica i torbica za mobitele, vezenje, quilling tehniku izrade slika od papira i još mnogo toga. Izradili smo jaslice od šumskih plodova, božićne ukrase u origami tehnici i druge korisne predmete. Pritom smo se i dobro zabavili.

Skupina je svoje proizvode prezentirala na Božićnom sajmu, na svečanosti posvećenoj sjećanju na stradanje Vukovara, a sudjeluje i u radu zadruge naše škole. U drugom polugodištu očekuje nas puno posla: ispeći paprenjake po starom receptu Aloisa Šenoe, skuhati pekmez od voća iz našeg školskog vrta, štrikati, heklati i još mnogo toga.

Kada se školskim hodnicima proširi miris vanilije znati ćete tko je krivac, pa slobodno navratite.

Naše aktivnosti možete vidjeti na sljedećim fotografijama i stranicama naše škole.