INDIJANSKI GOST U NAŠOJ ŠKOLI
(klinki na fotografiju za web album)

U petak, 18.6.2015.god., naša škola ugostila je indijanca po podrijetlu, gospodina Perrya Grounda. Perry Ground živi u Rochesteru, država New York, te je tamo i ravnatelj osnovne škole. U Hrvatskoj je dvaput gostovao svojim pričama i nastupima na ogulinskom Festivalu bajki te radionicom izrade tradicionalnih lutaka u Etnografskom muzeju u Zagrebu. Ovom je prilikom posjetio i našu školu, održao predavanje o svom indijanskom plemenu (Onondaga) te nas naučio izraditi lutke od kukuruza u pet koraka. Učitelji i ostali djelatnici škole su se rado primili posla i veselo poput indijanskog plemena prionuli radu. Suradnja je saživjela, a ravnateljica je zahvalila našem gostu i poželjela mu sretan put kući, ali i ponovni susret kad se opet nađe u Zagrebu.