NA IZVANUČIONIČKOJ NASTAVI
(klikni na fotografiju za web album)

Dana 15.04.2015. učenici šestih razreda u pratnji svojih razrednika i pratnje krenuli su rano ujutro na izvan učioničku nastavu.
Prva postaja nam je bila Hrvatsko-Američko društvo, gdje smo lijepo dočekani i gdje su učenici imali priliku proširiti i ponoviti svoje znanje geografije. Tu smo imali radionicu vezanu uz Nacionalne parkove SAD-a u kojoj su učenici imali kratko predavanje na engleskom jeziku, rješavali zadatke, postavljali pitanja i igrali kviz u kojem je pobjednica učenica 6.b. razreda, Maja Bevanda, osvojila lijepu knjigu. Nakon zanimljive i poučne radionice, uputili smo se na sljedeću destinaciju, Zagrebačka katedrala.
Pred Zagrebačkom katedralom nas je dočekala ugodna časna sestra koja nas je provela kroz unutrašnjost katedrale, ispričala na povijest pojedinih dijelova i cijele katedrale, pokazala nam sakristiju i riznicu i odgovarala na mnogobrojna pitanja učenika. Prilikom posjeta Zagrebačkoj katedrali učenici su imali priliku ponoviti svoje znanje i poznavanje naše kulturne baštine – povijesti, glagoljaštva, ali i obnoviti znanje iz vjeronauka.
Nakon posjeta katedrali, laganom šetnjom kroz Dolac i Kamenita vrata uputili smo su u zvjezdarnicu, gdje smo isto lijepo dočekani.
U zvjezdarnici su učenici imali priliku na predavanju saznati više o našem Sunčevom sustavu – vrlo zanimljive i iznenađujuće činjenice o pojedinim planetima našeg sustava kao i o veličini samog Sunčevog sustava i našoj galaksiji, a sve je bilo popraćeno zanimljivim snimkama i slikama. Na kraju predavanja učenici su imali priliku postavljati mnogobrojna pitanja, na koje je voditelj strpljivo odgovarao i za sam kraj su mogli kroz posebni teleskop pogledati Sunce i Sunčeve pjege. Svaki učenik je na odlasku uzeo po primjerak časopisa "Čovjek i svemir".
Natrag na polazište smo se vratili u rano poslijepodne.

(klikni na fotografiju za web album)

Istog dana, učenici sedmih razreda naše škole u pratnji razrednica i razrednika te učitelja posjetili ZOO vrt u park šumi Maksimir s ciljem održavanja terenske nastave.
U devet sati krenuli su autobusom prema Maksimiru te započeli razgled zoološkog vrta.Učenici su prethodno dobili zadatke iz biologije kralježnjaka koju upravo proučavaju na nastavi biologije te su obilasci životinjskih nastambi bili popraćeni njihovim pripremljenim izlaganjima.
Za vrijeme pauze učenici su imali zadatke prikupljati informacije o određenim životinjama te su odgovarali na pitanja o životinjama na njemačkom jeziku.
Učenike se ponajviše dojmila obnovljena lavlja nastamba.
U rekreativnom dijelu terenske nastave učitelj TZK je u parku Maksimir organizirao sportske momčadske igre i odigrana je utakmica ragbija.
Nakon ispunjenog druženja učenici su se zajedno s učiteljima vratili pred školu iza 13 sati, puni dojmova.

(klikni na fotografiju za web album)

Učenici 5.a i 5.b razreda svoju izvanučioničku nastavu realizirali su na prostoru Športsko rekreativnog centra JARUN. Tema naše IUN je korelacija građanskog i zdravstvenog odgoja - Zdravo kretanje i komunikacije u zahtjevnim situacijama kroz timski rad.
Krenuli smo pješice od škole do Jarunskog jezera s ciljem da pješice prođemo određenu dionicu gdje susrećemo različite situacije. Pješačenjem smo prolazili kroz naselja, preko velikih prometnih raskrižja pazeći pri tom na pješake koje susrećemo kao i na prometala pri prijelazu raskrižja. Dolaskom na Jarunsko jezero osvrnuli smo se na naše zdravlje tijekom kretanja, rasporedili smo se u različite sportske igre i postavili pravila timskog rada.
Nakon završetka svih aktivnosti, malo smo se okrijepili i krenuli istim putem prema našem naselju i školi.
Na satu razrednika napravit ćemo vrednovanje kroz razgovor o učinku i spoznaji takve vrste kretanja. Zahvaljujemo se tati Iliću iz 5.b, pedagoginji Ivi te prof. Posavec i prof. Capan na pomoći da naša IUN prođe u redu i lijepo. Učenice i učenici 5.a i 5.b s razrednicama Ivonom Pintar i Ljiljanom Hanžek

[na vrh stranice]