OPET VOLONTIRAMO
Učenici produženih boravaka i predmetne nastave u četvrtak 15.3.2018. pokazali su da s radošću daruju dio svog vremena i rada volontirajući u zajednici.
Boravkaši 1.a su taj dan pomagali u školskoj knjižnici; 1.b i 2.a uređivao je školsko dvorište; 1.c i 2.c pokazali su vrtićancima DV Zvončić svoje umijeće čitanja; 3.razredi obavljali su proljetne radove u eko vrtu škole.
Vrijedni su bili i stariji učenici:
5.a/b/c posjetili su Centar za obuku pasa vodiča slijepih kojima su donijeli grickalice a zauzvrat dobili uvid u obuku pasa koji su nužno potrebni slijepim osobama kao i onih koji se koriste u rehabilitacijske svrhe .
6.a/dio 6.c/dio 7.a posjetili su dva doma umirovljenika na Trešnjevci s čijim su se korisnicima družili,igrali društvene igre, pjevali im i darivali ih te im tako uljepšali dan.
Drugi dio učenika 6.c/7.a u Knjižnici Voltino pomagao je u otpisivanju i slaganju knjižnog fonda.
6.b posjetio je štićenike "Malog doma" na Trešnjevci s kojima su se učenici družili u uskršnjoj radionici.
7.b razred pružio je puno veselja i radosti vrtićancima DV Zvončić s kojima su učenici pričali, crtali i igrali se.
Svi su pokazali da se dobro osjećaju čineći dobro a to je upravo bit volontiranja!
Ravnateljica Jasna Horvat, prof.