Header image
  DOGAĐANJA ::

Večer glagoljaša i hrvatskoga jezika

Iza nas je mjesec u kojem obilježavamo poštivanje i ljubav prema materinjem jeziku, mjesec u kojem je i Svjetski dan poezije pa su profesori hrvatskoga jezika već treću godinu zaredom odlučili pokazati kako učenici OŠ Voltino vole i ljube svoj jezik i svaki stih pisan njime.

Kako u našoj školiveć dugi niz godina aktivno i marljivo radi i grupa glagoljaša, pripremili su za sve zainteresirane radionice. Glagoljica, hrvatski jezik i književnost srodne su riječi, stoga smo odlučili zajednički odati počast jeziku, našem prvome pismu i poeziji.

Tako su 28. ožujka prigodnim programom to obilježili. U organizaciji su sudjelovali kako mali tako i veliki. Odaziv je bio velik, a svi prisutni su se mogli opustiti i uživati u ugodnoj večeri. Program je trajao od 17 do 20 h, a na kraju smo organizirali domjenak za roditelje, učenike i organizatore programa. Još jednom se pokazalo kako uz malo truda i volje, zajedničkim radom možemo biti kreativni i hvale vrijedni.