Uspjeh naših učenika na natjecanju Dabar 2020.

Učenici naše škole sudjelovali su na natjecanju Dabar 2020. – međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja. Natjecanje se odvijalo od 9. studenoga do 13. studenoga na CARNetovom sustavu MOOC. Učenici trećih i četvrtih razreda sudjelovali su u kategoriji MiliDabar. Natjecanju je pristupilo 29 učenika, a čak 13 učenika ostvarilo je odlične rezultate, pripadaju među 10% najboljih učenika natjecanja. Osvojili su diplomu i virtualnu značku zlatnog Dabra.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja. Sudjelovanjem u natjecanju želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim.

Čestitke svim učenicima!
Bernarda Tonković Kuzmić, učiteljica informatike