Čitanje je zabava!

Naši prvašiči obilježili Mjesec hrvatske knjige

Učenici prvih razreda

su u prethodnim tjednima kroz razne aktivnosti marljivo sudjelovali u obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige. Prvašići su se najprije družili s knjižničarkom naše škole koja im je u razredima čitala slikovnicu Vera među knjigama, autorice Davorke Premec. Nakon susreta s knjižničarkom Ksenijom u posjet školi došle su i knjižničarke Knjižnice Voltino kako bi prvašiće podsjetile na važnost čitanja hrvatskih knjiga. Učenici su uz pomoć knjižničarki izradili vlastite označivače stranica te su obećali da će se učlaniti u Knjižnicu Voltino u kojoj je upis besplatan za sve učenike prvih razreda. Jedan od rezultata kreativnog rada naših prvašića vidljiv je baš u Knjižnici Voltino gdje njihov plakat potiče i ostalu djecu, ali i odrasle na čitanje hrvatskih knjiga.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige održalo se i veselo i raspjevano virtualno druženje s našom poznatom književnicom Željkom Horvat-Vukeljom koja je prvašiće kroz male računalne ekrane u svoj čaroban svijet pričokaza. Marljivo i kreativno napravili su i domaći uradak koji im je književnica zadala, šarene životinjice koje "bježe izvan okvira". U svojim radovima su prvašići možda osmislili nove glavne likove njezinih svevremenskih priča.

I za kraj:

poruka jedne učenice za sve vas glasi: Čitanje je zabava!