Hrvatski olimpijski dan

obilježen je u Osnovnoj školi Voltino

Nakon dugog i zasluženog odmora

učenici su se vratili u školske klupe. Prof. Hanžek je uz svoje pomagače, učitelje predmetne i razredne nastave, organizirala druženje u sportskom duhu. U školi je i ove godine 10.rujna na taj način obilježen Hrvatski olimpijski dan. Dan je posvećen promicanju važnosti bavljenja sportom kao i olimpijskih načela: mira, zajedništva, prijateljstva, tolerancije, fair playa… Osim što smo obilježili Olimpijski dan, djeci smo uljepšali početak nastave i učinili ga manje stresnim.

Učenici od 5.do 8.razreda

natjecali su se u atletskim disciplinama poput trčanja, skoka u dalj i bacanja vorteksa. Oni koji se nisu prijavili na natjecanja s predmetnim profesorima istraživali su o temama vezanim uz Olimpijadu, a nakon toga izrađivali plakate. Učenici nižih razreda također su na različite načine obilježili ovaj dan. Crtali su, učili i istraživali o spomenutim temama.

Hrvatski olimpijski dan ima glavni cilj:

uključivanje građana u razne oblike sportskih aktivnosti, razvijanje svijesti o ulozi sporta u društvu te edukaciju mladih o olimpijskom pokretu, njegovom značaju u svijetu, prihvaćati različitosti, razumijete što znači fair play.

Naša zadaća je ispunjena