Natjecanje

Naši su učenici i ove godine prihvatili izazov međunarodnog natjecanja Dabar koje promiče razvoj računalnog i informatičkog razmišljanja.

Dabar@ucitelji.hr 2022 izazvao je 48.015 djece iz cijele Hrvatske da se okušaju u računalnom razmišljanju kroz 12 zadataka u 40 minuta.

Zadaci su osmišljeni tako da potiču računalno razmišljanje, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje. Učenici trećih i četvrtih razreda natjecali su se u kategoriji MiliDabar i ostvarili odlične rezultate.

Čestitke svim našim učenicima koji su prihvatili izazov, a posebno učenicima koji su osvojili ZLATNOG Dabra i ušli među 10% najboljih učenika u našoj zemlji.

Među 10% najboljih učenika u Republici Hrvatskoj je i 5 učenika naše škole.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a podržano je i od Ministarstva znanosti i obrazovanja