Nizom različitih aktivnosti na izbornoj nastavi informatike

i ove godine obilježili smo Dan sigurnijeg interneta.

Učenici su stvarali različite digitalne materijale s temom sigurnosti na internetu te smo razgovarali kako se zaštiti i kako se primjereno ponašati u virtualnom svijetu. Treći i četvrti razredi sudjelovali su u projektu koji provodi Centar za sigurniji internet s temom Naše online vrijeme. Nakon provedene radionice otkrili smo da je najčešća igra koju igraju Roblox. U igri učenici provedu od 10 minuta do 2 sata, a najčešće igraju mobitelom dok za komunikaciju koriste društvenu mrežu Whats app.

4.a razred rješavao je online izazov u Potrazi za boljim internetom 2023. koju je organizirala udruga Suradnici u učenju.

Učenici 4.c razreda s učiteljicom Jasminkom Čupić radili su plakate s porukama za što sigurnije korištenje interneta.

Učiteljice 2.C razreda Antonija Marton i Ivana Sršen s učiteljicom informatike Bernardom Tonković Kuzmić i pedagoginjom Ivom Grčić organizirale su radionicu za roditelje i djecu. Pedagoginja je učenike i roditelje upoznala s korištenjem društvenih mreža i izazovima koje one donose. Učiteljica informatike upoznala ih je s digitalnim tragovima koje ostavljamo na internetu, a učiteljica Antonija Marton je za kraj pripremila Kahoot! Kviz kako bismo svi zajedno provjerili svoje znanje.

Slike najbolje pokazuju kako nam je bio zabavno, edukativno i ugodno druženje.

Igre i radove možete pronaći na ovoj poveznici.