Pišemo krasopisom u 2. razredu

Drugi razredi

su nedavno imali jedinstvenu priliku vratiti se u prošlost, točnije u 19. stoljeće. 31. siječnja posjetile su ih dvije "učiteljice iz Pučke škole" te su ih poučile nastavnom predmetu koji su tada djeca učila u školama, Krasopisu..

Krasopis je u tadašnje vrijeme podučavao učenike različitim vrstama pisama (uspravnom, kružnom, kosom) te je poticao učenike da razvijaju osjećaj za lijepo, za urednost, mirnoću, strpljivost, rad i čistoću. Krasopis je tada bio izvrsna priprema za kasnije, za mnogo zahtjevnije zadatke poput ručnog rada, geometrije i slično. Ovu vrlo zanimljivu i korisnu radionicu održale su zaposlenice Hrvatskog školskog muzeja.

Učenicima se posebice

svidjelo odijevanje prigodne školske odjeće po ondašnjoj modi te pisanje perom i tintom. Uz "stroge učiteljice" pravilno su sjedili, pravilno su držali pero u ruci te su pokazali iznimno lijepo i dobro vladanje.