Dani hrvatskoga jezika
Dani hrvatskoga jezika obilježavaju se svake godine u ožujku od 1991. godine kao spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika koja je 17. ožujka 1967. objavljena u novinama Telegram. U spomen na taj važan događaj naša škola redovito organizira manifestaciju "Tjedan hrvatskoga jezika". Ove školske godine to se odvijalo od 6. do 10. ožujka.
Učiteljica Likovne kulture Mireta Husković s učenicima je oslikavala zidove natpisima o jeziku. Osim toga izrađivali su glagoljička slova različitim tehnikama i uređivali sve školske panoe radovima koji su tematizirali hrvatski jezik, narodnu baštinu i glagoljicu.
Školska knjižničarka Ksenija Stojanovski održavala je u knjižnici predavanja o hrvatskome jeziku i njegovom značaju.
Prof. TZK Ljiljana Hanžek predvodila je radionicu "Mi i glagoljica" na kojoj su učenici, njihovi roditelji i mnogi učitelji izrađivali glagoljička slova (3D tehnikom) te suvenire od stiropora i drveta. Manifestacija je u petak 10. ožujka završila školskom priredbom koja je potrajala 60-ak minuta na oduševljenje prisutnih gledatelja. Učenici su pokazali svu raskoš svojih talenata.
Učitelji i učiteljice naše škole (Ivona Pintar, Romana Kutlača, Branka Vukadinović, Sanja Benković i Darijo Marković) s učenicima su uvježbavali recitacije, igrokaze, monologe te ukrašavali razrede portretima naših književnik.
Ovakve kulturne svečanosti poseban su i poželjan događaj za sve naše učenike, djelatnike i lokalnu zajednicu, stoga su pogledi svih već usmjereni na sljedeću sličnu prigodu.
Naša škola, k tome, od 2007. godine pažljivo i s ljubavlju njeguje glagoljičku baštinu. Taj projekt živi u školi, mijenja se, proširuje i pronalazi svoje trajno mjesto. Iz godine u godinu povećava se i broj članova kako malih tako i velikih. Cilj našeg projekta je da glagoljaška baština živi, a u tom radu pomažu nam i vode nas naše učiteljice, roditelji, prijatelji i vanjski suradnici, prije svega Društvo prijatelja glagoljice s njihovom predsjednicom prof. Biserkom Draganić. Kao škola aktivno surađujemo s Društvom prijatelja glagoljice i s osnovnim školama koje njeguju glagoljicu. Od 2015. nosimo ponosno ime "TREŠNJEVAČKI GLAGOLJAŠI".