EKO-INDEX  ::

Od kapljice do vodene kraljice
(pogledajte rad)
Vrijedni učenici produženog boravka 1.a razreda te učenici 3.c razreda, pod mentorstvom učiteljica Nevenke Dimač i Ivane Matešić, ove su godine sudjelovali u natječaju Hrvatskih voda "Najmlađi za vode Hrvatske 2015-2016". Tema natječaja je bila očuvanje voda, a mi smo sudjelovali u kategoriji slogan i pjesmica. Rad na projektu započeli smo pisanjem pjesmica u obliku akrostiha. Rezultat toga su tri pjesmice pod naslovima Kiša, Valovi i Potok i slap te dva slogana koji u sebi kriju riječi Kap i Voda. Na kraju smo svaku od pjesmica i slogana vizualno prikazali i uprizorili, ilustrirajući različite slike svojim tijelima, pa smo se tako pretvorili u kap vode, potok i slap koji teku u našem vrtu, valove, kišu koja pada po zgradama i vodu koja teče iz slavine. Učiteljice su naš rad uobličile u obliku PPT prezentacije. Rezultate natječaja očekujemo u veljači, a jesmo li u tome bili uspješni, možete procijeniti i vi nakon što pogledate i pročitate naš uradak.