MEĐUNARODNA EKO ŠKOLA

NASTAVLJAMO S PROJEKTOM

I ove školske godine naša je škola sudjelovala u projektu "Škole za Afriku". Učenici su se na satovima razrednika putem igara, kvizova i prezentacija upoznali s poteškoćama djece u Africi. Učenici 5.b razreda Anja Maček, Tara Trager, Nikolina Mišetić, Mihaela Šribar, Domagoj Ćutunić i Josip Trnjar potrudili su se i pripremili prezentaciju na zadanu temu i obišli zainteresirane razredne odjele.
Tijekom prvog polugodišta učenici škole izrađivali su različite predmete koje su pripremali za prodaju na Božićnom sajmu.
S obzirom na tešku ekonomsku situaciju u našoj zemlji, u dva navrata su se prikupljala novčana sredstva. Prvo prikupljanje bilo je za Dan kruha i sav novac namijenjen je učenicima naše škole, a prikupljena hrana donirana je pučkoj kuhinji.
Drugo prikupljanje bilo je na Božićnom sajmu. Taj dan je ukupno prikupljeno 5993,45 kn, od tog iznosa izdvojeno je i uplaćeno 943,55 kn na račun UNICEF-a, a ostatak je namijenjen za potrebe djece naše škole.
Zahvaljujemo svim učenicima, učiteljima i roditeljima koji su podržali naše akcije.

Jedno veliko hvala!!!!

Koordinatorice projekta"Škole za Afriku":
Eleonora Juriša Lerotić
Nevenka Dimač
Maja Burazin

(klikni na fotografiju za foto galeriju)