GRAD ZAGREB
Zagreb, Vinkovačka 1

Na temelju članka 11.i 13. Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni vrednovanja kandidata za zapošljavanje Osnovne škole Voltino, Povjerenstvo za vrednovanje kandidata u svezi natječaja za rad na rad na radnom mjestu:

1. Učitelj/ica razredne nastave u produženom boravku - rad na određeno, nepuno radno vrijeme (20 sati tjedno) - 1 izvršitelj/ica, zamjena za vrijeme rada s polovicom punog radnog vremena
  2. Učitelj/ica razredne nastave – rad na određeno, puno radno vrijeme (40 sati tjedno) - 1 izvršitelj/ica, zamjena za rodiljni i roditeljski dopust

donosi

ODLUKU O SARŽAJU I NAČINU VREDNOVANJA KANDIDATA

Za kandidate prijavljene na natječaj koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja, te čije su prijave pravodobne i potpune provest će se vrednovanje kandidata u obliku razgovora (intervjua) s kandidatom.

Vrednovanju (razgovoru) može pristupiti kandidat s liste kandidata koju utvrđuje Povjerenstvo i to onaj kandidat čije su prijave pravodobne i potpune i koji ispunjava formalne uvjete natječaja. Listu Povjerenstvo objavljuje na mrežnoj stranici škole. Kandidati se neće pojedinačno pozivati.

Vrijeme i mjesto vrednovanja biti će objavljeno najkasnije pet dana prije dana određenog za vrednovanje (razgovor) putem mrežne stranice Škole.

Intervju

Kandidat koji ne pristupi vrednovanju (razgovoru) kandidata s Povjerenstvom u navedenom vremenu ili pristupi nakon vremena određenog za početak razgovora ne smatra se više kandidatom natječaja.

Kandidati su dužni na vrednovanju imati odgovarajuću identifikacijsku ispravu (važeću osobnu iskaznicu, putovnicu ili vozačku dozvolu) na temelju koje se utvrđuje identitet kandidata prije vrednovanja.

Intervju (razgovor) se obavlja u prostorijama Škole sa svim kandidatima istoga dana, u određeno vrijeme. Kandidatima koji pristupe intervjuu osigurava se jednako vrijeme. Vrijeme razgovora sa svakim kandidatom je 10 minuta.

Povjerenstvo u razgovoru s kandidatom utvrđuje znanja, sposobnosti i vještine, interes, motivaciju kandidata za rad u Školi, te predstavljanje, samopouzdanje i nastup.

Svaki član Povjerenstva za svakog kandidata vrednuje rezultat intervjua bodovima od 1 do 5 bodova, prema vlastitoj procjeni.

Smatra se da je kandidat zadovoljio na razgovoru (intervjuu) ako je ostvario najmanje 50% bodova od ukupnog broja bodova svih članova Povjerenstva. Maksimalan broj bodova koje kandidat može ostvariti na razgovoru (intervjuu) s Povjerenstvom je 120.

Ravnatelj zadržava pravo sudjelovanja na intervjuima.

Nakon provedenog razgovora (intervjua) Povjerenstvo utvrđuje rang listu kandidata prema ukupnom broju bodova ostvarenih na pismenom testiranju i razgovoru (intervjuu).

Izvori za pripremanje kandidata za vrednovanje su:

1. Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br. 112/2010, 82/2019; 43/2020;100/2021);
  2. Pravilnik o kriterijima za izricanje pedagoških mjera (Narodne novine, broj 94/2015. i 3/2017.)
  3. Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ("NN" br. 87/08; 86/09; 92/10; 105/10-ispr.; 90/11; 16/12; 86/12; 126/12- pročišćeni tekst; 94/13, 136/2014.-RUSRH ,152/14, 7/17, 68/18, 98/19; 64/20.)

POVJERENSTVO ZA VREDNOVANJE KANDIDATA