ORGANIZACIJA NASTAVE U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.

Organizacija nastave usklađena je s uputama MZO i HZJZ u cilju sprječavanja i suzbijanja epidemije COVID -19.

Učenici ili njihovi roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu učeniku svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene temperature (više od 37,2) učenik ne dolazi u školu već se javlja telefonski ili putem e-maila učitelju/razredniku i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o daljnjem postupanju.

U školu učenici ulaze prema unaprijed utvrđenom rasporedu po razredima i samo u vrijeme koje je utvrđeno za ulazak njihovog razreda.

Učenici ulaze na slijedeće ulaze:

GLAVNI ULAZ ŠKOLE: 2.c, 4.a, 5.b, 6.b, 7.b, 8.b
SJEVERNI ULAZ – KOD SPORTSKE DVORANE: 2.a, 3.a, 3.c, 4.b, 5.a, 6.a, 7.a, 8.a
JUŽNI ULAZ – KOD SPORTSKE DVORANE: 2.b, 3.b, 4.c, 5.c, 6.c, 7.c, 8.c

Ukoliko, samo iznimno, dođe do kašnjenja učenika, učenik ulazi na glavni ulaz Škole.

Učenici od 5.-8. razreda prilikom ulaska u školu i korištenja zajedničkih prostorija obavezni su imati maske. Pri ulasku u školsku zgradu učenici dezinficiraju obuću (prelazak preko dezinfekcijskog tepiha) a potom i mijenjaju obuću (preizuvanje).

Tijekom boravka u školi učenici boravi u svojoj odgojno-obrazovnoj skupini (razredu) i ne miješaju se s učenicima iz drugih odgojno-obrazovnih skupina. Prilikom prolaska kroz zajedničke prostorije (hodnik/toalet) preporuka je ne dodirivat površine ili predmete i kretati se po unaprijed definiranoj ruti kretanja.

Učenici bi trebali što je više moguće održavati distancu (fizičku udaljenost) od druge djece i odraslih (preporuka najmanje 1,5 m).

Ostale kratke obavijesti:

• Prehrana za učenike kreće od 14. rujna 2020. (mliječni obrok)
  • Redovita prehrana u produženom boravku kreće od utorka, 8. rujna 2020.
  • Ručak za učenike od 4. do 8. razreda neće biti moguće organizirati

Ravnateljica škole