GRAD ZAGREB
URBROJ: 251-197-20-4
27.10.2020.

SADRŽAJ I NAČIN VREDNOVANJA ZA PRIPREMANJE KANDIDATA

za rad na radnom mjestu Stručni suradnik-pedagog–pripravnik (pripravništvo u trajanju od 12 mjeseci) puno radno vrijeme, određeno [40 sati tjedno] temeljem mjere aktivne politike zapošljavanja Hrvatskog zavoda za zapošljavanje "Stjecanje prvog radnog iskustva/pripravništva" i suglasnosti MZO-a o prijemu pripravnika stručnih suradnika u školske ustanov

Kandidati prijavljeni na natječaj koji ispunjavaju formalne uvjete natječaja, te čije su prijave pravodobne i potpune pozivaju se na vrednovanje putem mrežne stranice Škole.
Kandidati se neće pojedinačno pozivati.

Kandidat koji ne pristupi razgovoru ili ne dođe u točno naznačeno vrijeme smatrat će se da je povukao prijavu na natječaj te se ne smatra kandidatom.

Kandidati su dužni na vrednovanju imati odgovarajuću identifikacijsku ispravu (važeću osobnu iskaznicu, putovnicu ili vozačku dozvolu) na temelju koje se utvrđuje identitet kandidata prije vrednovanja.

Poziv na razgovor (intervju) odnosno vrijeme i mjesto održavanja razgovora (intervjua) te lista kandidata objavit će se najkasnije pet dana prije dana određenog za intervju putem mrežne stranice Škole.

Intervju (razgovor) se obavlja u prostorijama Škole sa svim kandidatima istoga dana, u određeno vrijeme. Kandidatima koji pristupe intervjuu osigurava se jednako vrijeme (10 minuta).

Povjerenstvo u razgovoru s kandidatom utvrđuje znanja, sposobnosti i vještine, interes, motivaciju kandidata za rad u Školi, te predstavljanje, samopouzdanje i nastup.

Svaki član Povjerenstva za svakog kandidata vrednuje rezultat intervjua bodovima od 1 do 5 bodova, prema vlastitoj procjeni. Smatra se da je kandidat zadovoljio na razgovoru ako je ostvario najmanje 50% bodova od ukupnog broja bodova svih članova Povjerenstva. Maksimalan broj bodova koje kandidat može ostvariti na razgovoru je 120 bodova.

Ravnatelj zadržava pravo sudjelovanja na intervjuima.

Sadržaj vrednovanja - pravni i drugi izvori za pripremanje kandidata su:

1. Pravilnik o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine br. 112/2010, 82/2019)
  2. Pravilnik o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (Narodne novine br. 67/14 i 63/20))
  3. Pravilnik o osnovnoškolskom i srednjoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju (Narodne novine br.24/2015)

POVJERENSTVO ZA VREDNOVANJE KANDIDATA
objavljeno: 28. listopada 2020.