Page 94 - Školski kurikul OŠ Voltino za školsku godinu 2024.-2025.
P. 94
ŠKOLSKI KURIKUL za 2024./2025. godinu
Naziv aktivnosti 100. DAN ŠKOLE
eTwininng projekt
Način vrednovanja Izrađene scenarije poučavanja za taj dan prikupit ćemo na
jednom mjestu i objaviti na školskoj mrežnoj stranici. Pregled
aktivnosti projektnih partnera bit će objavljene na TwinSpaceu
projekta i u e-knjizi. Aplicirat će se za oznaku kvalitete na
eTwinningu
Troškovnik Troškovi za radni materijal, kopiranje, plastificiranje
Naziv projekta U svijetu likovnih umjetnika 7
eTwinning projekt
Ciljevi Upoznati život, rad i djela likovnih umjetnika. Stvoriti uvjete za
stvaralački razvoj djece, razvoj njegovih umjetničkih i kreativnih
sposobnosti u nerazdvojivom jedinstvu s odgojem duhovnih i
moralnih osobina. Razvoj inicijative, samopouzdanja i
sposobnosti kreativnog izražavanja kod učenika. Oblikovanje u
skladu s dobi, znanjem i vještinama iz područja likovne
umjetnosti.
Namjena Ostvarivanjem ciljeva i zadataka pomoći razviti osobu koja je
sposobna razmišljati, maštati, izmisliti tko može ostvariti
kreativne ideje i analizirati svoje rezultate. Dijete tako uči na
vlastitom iskustvu, uči da sudjelovanje može biti zabavno i
korisno, uči komunicirati, surađivati, rješavati sukobe, uči raditi
kao dio skupine, uči proces donošenja odluka i odgovornosti
koje iz toga proizlaze.
Nositelji Autor: Nevenka Dimač i Sandra Vuk
Osnivači eTwinning projekta : Angelina Jakopin Vuk i Snežana
Stević
Učitelji/provoditelji projekta: Dorotea Borković, Nevenka
Dimač, Nina Marčetić, Ivana Matešić Galunić, Slavica Ostojić,
Maja Poljski i Ivana Sršen
Razredi: 1.a/PB, 1.b/PB, 2.b/PB, 2.c, 3.b/PB, 4.a i 4.b
Suradnici: Knjižnica Voltino
Način realizacije Tijekom šk. godine 2024. /25. realizirati 5 likovnih zadataka.
Odabir umjetnika je prema vlastitom izboru. Pripremanje
likovnih izložbi u školi i zajednici. Suradnja s partnerima u
projektu kroz zajedničke aktivnosti.
Vremenik Tijekom šk. god. 2024./2025. Na satovima likovne kulture i u
organiziranom vremenu produženog boravka.
Način vrednovanja Na TwinSpacu otvoriti stranicu (page) svoje škole, grupe te
postavljati ostvarene likovne radove učenika.
Tijekom samog projekta međusobna suradnja partnera
ostvarivat će se putem interaktivnih ploča (Padlet, Lino....).
94